Do poczytania: Piękna niedoskonałość czyli kalendarz Pirelli na 2017 rok bez makijażu i bez retuszu!

Kalendarz na 2017 rok znów zaskakuje! Tym razem nie zobaczymy znanych modelek a słynne aktorki. „Wybrałem kobiety, które nie są kojarzone z durnimi filmami, ale zasłynęły z rosądnych ról” – tak tłumaczył swój wybór autor zdjęć Peter Lindberg, który po raz trzeci wykonał je dla Pirelli.

Kogo zobaczymy na fotografiach? W sesji wzięły udział Lupita Nyong’o, Jessica Chastain, Uma Thurman, Nicole Kidman, Lea Seydoux, Robin Wright, Zhang Ziyi, Helen Mirren, Rooney Mara, Penelope Cruz, Julianne Moore, Charlotte Rampling, Alicia Vikander, Kate Winslet oraz Jessica Chastain. Gościem specjalnym okazała się Anastazja Ignatowa – profesor teorii polityki z Moskiewskiego Uniwersytetu Państwowego im. M.W. Łomonosowa. Oprócz rosyjskiej badaczki, wszystkie modelki to wybitne przedstawicielki świata filmu i teatru. Wszystkie z nich  posiadają istotny dorobek aktorski. Były one przynajmniej raz do nominowane do Oscara lub to wyróżnienie zdobyły.

9655249-nicole-kidman-900-556.jpg

9655281-robin-wright-900-555.jpg

gallery-1480408376-uma-thurman.jpg

Jak przyznaje sam Lindberg na konferencji: „Pozwoliłem im być sobą” jednocześnie żartując, że  „każdą, która się pojawiła, w pewnym momencie mojego życia chciałem poślubić. Jednak nie miałem jaj, żeby się oświadczyć”. Dodatkowo fotograf chciał zanegować ideał doskonałego piękna, który jest obecnie promowany przez społeczeństwo i niemożliwy do osiągnięcia. Kobiety są przedstawione w sposób realistyczny. Nie mają ani grama makijażu i nie zastosowano na nich retuszu.  „Jako artysta czuję, że jestem odpowiedzialny za uwolnienie kobiety od idei wiecznej młodości i doskonałości.” – stwierdził Lindberg. Chciał w ten sposób pokazać „inny rodzaj piękna, bardziej realny i prawdziwy, niezmanipulowany przez komercję czy jakieś inne interesy. Piękno, które mówi o indywidualności, o odwadze bycia sobą i twojej własnej wrażliwości”.

gallery-1480408665-julianne-moore.jpg

Współpraca  związana z kalendarzem Pirelli przez Petera Lindberga rozpoczęła się w  1996 roku, kiedy stworzył zdjęcia na pustyni El Mirage w Kalifornii. Kolejne zdjęcia wykonał z kolei 2002 roku.

Jako ciekawostkę należy dodać, że rok 2017 jest już 44 wydaniem a pierwszy egzemplarz zawsze wędruje do królowej Elżbiety II. Co ciekawe do zdjęć kalendarza pozowały także polskie modelki: Anja Rubik, Magdalena Frąckowiak i dwukrotnie Małgorzata Bela. Z każdą edycją kalendarza możemy zauważyć swego rodzaju rewolucję. W poprzednim roku na zdjęciach mogliśmy oglądać w większości ubrane kobiety.

9401402-fullscreen-yyh-900-554.jpg

Zdjęcia powstały w okresie od maja do czerwca tego roku w aż pięciu różnych lokalizacjach: w Berlinie, Los Angeles, Nowym Jorku, Londynie i na plaży w Le Touquet we Francji. Kalendarz składa się z 40 obrazów. Są to przede wszystkim z portrety i otoczenie stworzonym nie w studio, ale w wielu zakątkach miast i otwartych plenerach. Możemy zauważyć  fast food i zniszczone hotele w centrum Los Angeles, jak i Times Square w Nowym Jorku, teatr Sophiensaele w Berlinie, dachy poddaszy w Nowym Jorku i Londynie czy wspomnianą wcześniej plażę Le Touquet.

Chcielibyście kupić kalendarz? Na świecie ukazuje się zaledwie kilkanaście tysięcy egzemplarzy a do Polski trafia tylko niestety 150 sztuk.

Jeśli chcecie się przekonać jak  powstawał nowy kalendarz możecie zajrzeć na  stronę internetową www.pirellicalendar.com.

Zdjęcia z backstage możecie również zobaczyć pod linkiem: http://www.vanityfair.com/style/photos/2016/08/pirelli-calendar-2017

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Reklamy
%d blogerów lubi to: