„Ciało nieidealne” czyli o realistycznych portretach malowanych przez Aleah Chapin!

Przeglądając setki zdjęć i obrazów w internecie coraz rzadziej trafiam na coś, co jednocześnie mnie zaciekawi i zainspiruje. Tym razem są to portrety wykonane przez artystkę Aleah Chapin! Są precyzyjnie namalowane, że tak mocno przypominają zdjęcia. Podejrzewam, że z oglądając je z daleka na pewno można by się pomylić! Mnie urzekły głównie przez realistyczne udokumentowanie postaci. I właśnie przez tą „prawdziwość” i naturalność te portrety opowiadają o nas samych. Niejedna i niejeden z nas może utożsamić się z namalowaną osobą. Brakuje jej z kolei tego, czego znajdujemy obecnie na okładkach pism – idealnych proporcji, pięknego ciała i nieskazitelnej skóry. Artystka skupiła się przede wszystkim na ukazaniu starzejących się ciał swoim modelek ale robi to jednocześnie zachowując do nich szacunek.

aleah-5.jpg

Aleah Chapin

 

W serii „Aunties (z angielskiego ciotki) Chapin pokazuje w kobiety w kwiecie wieku. Ich ciała są wprawdzie pozbawione młodzieńczej atrakcyjności ale mają w sobie radość i witalność jednocześnie podkreślając ich dość charyzmatyczną osobowość. Do najpopularniejszych można zaliczyć akt przedstawiający nagą ciotkę malarki.

aleah-chapin-laugh-1342269547_org-1.jpg

Aleah Chapin

static1.squarespace.jpg

Aleah Chapin

„Fakt, że [ciocia] zna mnie od urodzenia jest niezwykle ważny. Uważam, że ciało jest odzwierciedleniem jej podróży przez życie. Widzę w nim ucieleśnienie siły, której obecność jest zauważalna […] Proces malowania pozwolił mi na odbycie tej podróży razem z nią, doprowadził mnie do obecnego punktu w naszej wspólnej historii.”

AY88243656Auntie_by_Aleah C.jpg

Aleah Chapin

Wydaje mi się, że siła tych obrazów tak jak już wcześniej wspomniałam tkwi  przede wszystkim na ich autentyczności. Każdy portret wykonany jest na neutralnym tle. Chapin skupia się przede wszystkim na dość dokładnym oddaniu szczegółów i faktury ciała. Jednocześnie w swoich pracach używa tylko 18 kolorów farby. Artystka Obecnie mieszka i tworzy na Brooklynie w Nowym Jorku.

Game.jpg

Aleah Chapin

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Reklamy
%d blogerów lubi to: